Majoránka drhnutá 5g, Vitana

Kód: 8593837256600
Neohodnoceno
11,90 Kč 238 Kč / 100 g
Skladem (> 5 ks)

Koření

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuť a vůně: Majoránka je bylina s jemně kořennou, sladší vůní podobnou tymiánu. Bylina je velmi aromatická i v sušeném stavu. Chuť je mírně nahořklá a jemně pálivá.


 Majoránka zahradní je divoká jednoletá, někdy i víceletá keříkovitá bylina. Vysévá se na konci dubna a její výška je zpravidla mezi 20 a 40 centimetry. Jako koření se používá směs listů a květů nazývaná majoránka drhnutá. Rostlina je hustě porostlá drobnými, šedozelenými listy oválného tvaru, jejichž povrch je plstnatý. Květy jsou drobné, narůžovělé a kvetou od června do srpna. Bylina je nenáročná na pěstování, lze jí vysadit do pařeniště nebo truhlíku, který můžete na zimu přemístit do bytu, ideálně na velmi prosvětlené místo. Majoránka potřebuje teplé a zároveň slunné místo a dobře hnojenou a opracovanou půdu. Bylinka se sklízí třikrát za sezónu (listy a nerozvinuté květy).

 

Skladování a použití

Příprava a použití

Použití v kuchyni: Majoránku používáme v čerstvém stavu do již hotových polévek a omáček, zeleninových salátů, skvěle chutná také čerstvá v rýži. Jako koření se v sušeném stavu hodí do jídel s delší tepelnou úpravou. Majoránka bývá často součástí luštěninových pokrmů a zelí. Používá se především jako přísada k dlouhému dušení a pečení mas všech druhů. Bramborovou polévku nebo bramborové placky (bramboráky) si lze bez majoránky jen těžko představit. Můžeme s ní dochutit vaječná a sýrová jídla, ryby, játra, uzeniny, paštiky, nádivky, karbanátky, ale třeba i houby. Zajímavou chuť získáte také kombinací s česnekem.

Skladování

Skladujte v suchu.

Nejvhodnějším uchováváním majoránky je usušení lístečků a poupátek, v tomto stavu je aromatičtější než čerstvá. Usušenou směs uchovávejte v dobře uzavřené nádobě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření a ochucovadla
Výrobce:: VITANA, a.s. Mělnická 133, 277 32 Byšice Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: